Příští zápas

SHK Veselí nad Moravou vs Handball club Zlín, z..

Datum a čas konání: 4.5.2024 09:00

Starší žačky postoupiy do Žákovské ligy

V sobotu 18.11.2023 odjely starší žačky v plné sestavě do Kuřimi, kde se konal kvalifikační turnaj do Žákovské ligy. Jedná se o celorepublikovou soutěž, která se bude hrát turnajově od prosince do května. O postup jsme se postupně utkali s domácí SK Kuřimí, Jiskrou Havlíčkův Brod, TJ Kovofinišem Ledeš nad Sázavou. Házená Mělník na turnaj nedorazila a jejich zápasy byly kontumovány.

SK Kuřim – SHK Veselí nad Moravou 19:16 (10:8)

V prvním zápase jsme dostali tvrdý direkt od domácí Kuřimi. V tomto zápase se nám nepodařilo vůbec nic a můžeme jej hodnotit, jako vůbec nejhorší vystoupení v uplynulé sezóně. Holky soupeře podcenily. Dělali spoustu zbytečných nevynucených chyb, nebojovaly, neplnily taktické pokyny trenérů a zápas pouze odehrály. Ve druhém poločase jsme hrály minutu přesilovku 6 na 4, přesto, jsme vstřelil jen jednu branku a v následné přesilové hře 6 na 5 jsme dvě branky inkasovali. V posledních pěti minutách začaly holky bojovat, ale to, už bylo pozdě. Tři minuty před koncem ještě snížila Menšíková na 17:16. Další branku jsme již nevstřelili, a to ani z trestného hodu, a tak jsme prohráli 19:16. Tímto výsledkem si holky zkomplikovaly postupovou matematiku. Nutno podotknout, že tento zápas jsme mohli a měli vyhrát.

SHK Veselí nad Moravou – Jiskra Havlíčkův Brod 29:17 (15:9)

SHK Veselí nad Moravou – TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 23:14 (13:5)

V dalších dvou zápasech jsme si již výhry pohlídali a tyto zápasy vyhrály. Opět díky velkému množství chyb a nepřesné střelby nebyl výsledek markantnější. Házená Mělník na turnaj nedorazil, a tak jsme postoupili do Žákovské ligy z druhého místa a můžeme se těšit na rozlosování soutěže.

Kdo si zaslouží pochvalu za odehraný turnaj je Simča Malůšová, která tým podržela několika, oku lahodícími, skvělými zákroky.

Odehraný turnaj buď holkám varováním, že bez bojovnosti, bez nasazení, sebeobětováním se pro tým, bez disciplíny a plnění pokynů trenéru nejde počítat s úspěchem.