Příští zápas

SHK Veselí nad Moravou vs Lesana Zubří

Datum a čas konání: 25.5.2024 09:00

Na Hané starší žačky uspěly jen na půl

Ve Velké Bystřici odehrály starší žačky 4. kolo své soutěže. Na Hanou odjely děvčata v neúplné sestavě a díky Karolíně Zubíkové z Velké nad Veličkou byly na lavičce alespoň dvě děvčata na střídání. Tým si ve dvojzápase s SK Žeravice/Velká Bystřice a DHK Zorou Olomoucí „B“ připsal jednu výhru. Obě utkání byla velmi vyrovnaná a fyzicky náročná, jelikož se hrálo tzv. nahoru-dolů a týmy se střídaly ve vedení.

SK Žeravice/Velká Bystřice - SHK Veselí nad Moravou 25:26 (15:14)

Úvod zápasu byl z naší strany nervózní. Přesto jsme se soupeřem drželi krok a vyrovnaný stav. Náskok jsme si nevytvořili i díky neproměněným čtyřem sedmimetrovým hodům a trefeným čtyřem tyčkám. Průběžně se oba týmy střídaly ve vedení, ale ani jeden tým si nevypracoval větší náskok než o jednu branku. Poločas skončil těsným vedením soupeře 15:14. Ve druhém poločase se hra moc nezměnila. Tým Žeravic si udržoval jednobrankové vedení až do samého závěru zápasu. Pět minut před koncem jsme vyrovnali skóre a do konce utkání již neinkasovali žádnou branku. Naopak dvě minuty před koncem Menšíková vybojovala sedmimetrový hod, který Kočišová proměnila. Poslední útok soupeře jsme ubránili a nakonec se radovali z těsného vítězství 25:26. Pochvalu zaslouží brankářka Malůšová, která v rozhodujících momentech tým podržela. Zubíková s Kočišovou tým táhly střelecky a celý tým se společně rval o výsledek až do konce.

Sestava: Malůšová – Zubíková (5), Brablcová, Zajícová (4), Konečná (3), Menšíková (1), Šebestová (4), Kočišová (9), Petříková, vedoucí družstva – Fišera Martin, trenér - Dufek Stanislav

SHK Veselí nad Moravou – DHK Zora Olomouc „B“ 26:28 (14:15)

Hned na začátku zápasu jsme si vytvořili mírný náskok a v 6. min vedli 7:4. Získaný náskok jsme si udržovali. Prvním zlom zápasu přišel v 17. min, kdy byla potřetí v utkání vyloučena naše Konečná a do zápasu již nemohla zasáhnout. V tuto chvíli zůstala na střídačce pouze jedna hráčka na střídání. Olomouc začala náš náskok pomalu umazávat a v závěru poločasu otočila skóre na svoji stranu poměrem 14:15. V 9.min 2. poločasu Olomouc vedla 18:21. Následně obdržela Mráčková z Olomouce dva dvouminutové tresty za faul a následné nesportovní chování a jelikož to byl jmenované celkem třetí vyloučení, rovněž už do zápasu nemohla zasáhnout. Veselanky hrály 4. minuty přesilovou hru, kterou využily a skóre vyrovnaly na 23:23. Závěr zápasu patřil soupeři, který měl více sil a udělal méně technických chyb. Přesto dvě minuty před koncem Zubíková snížila na 26:27. Následný útok soupeře jsme ubránili, ale šanci na vyrovnání jsme nevyužili a z posledního útoku Olomouc zvýšila na konečných 28:26.

Škoda jen, že jsme v tom,to utkání nebyly v úplné sestavě. Holky bojovaly, jak to jen šlo, ale na všechny čtyři body to nestačilo. Přesto zaslouží pochvalu.

Sestava: Malůšová – Zubíková (4), Brablcová (2), Zajícová (3), Konečná (1), Menšíková (3), Šebestová (3), Kočišová (9), Petříková (1), vedoucí družstva – Fišera Martin, trenér - Dufek Stanislav