Příští zápas

SHK Veselí nad Moravou vs Lesana Zubří

Datum a čas konání: 25.5.2024 09:00

Brankové hody starším žačkám body nepřinesly

Starší žačky vyrazily ke 3. kolu do Zlína. Zde sehrály utkání s domácím HC Zlínem „B“ a DHK Zorou Olomouc „A“. Ač veselanky nastřílely ve dvojzápase celkem 67 branek, body nezískaly.

DHK Zora Olomouc „A“ - SHK Veselí nad Moravou 40:33 (20:18)

V prvním poločase jsme byli Olomouci rovnocenným soupeřem a nebýt velkého množství technických chyb, mohl být průběh prvního poločasu v naší režii. Leč soupeř našich chyb využil a celý poločas si udržoval mírný náskok. První půle skončila výhrou Olomouce 20:18. Začátek druhého poločasu nám vůbec nevyšel a tři vstřelené branky za 10 minut oproti devíti soupeřovým hovoří za vše. Olomoučanky si již získaný náskok hlídaly a postupně jej navyšovaly. Veselankám chyběl pohyb jak v útočné, obranné, tak i přechodové fázi. Nevyvarovaly se zbytečným nevynuceným chybám a v obraně byly nedůrazné. V tomto zápase mohlo padnout mnohem více branek na obou stranách.

Sestava: Supová, Malůšová – Brablcová (3), Zajícová (4), Jandzíková (9), Konečná (3), Šantavá, Menšíková (4), Matějná, Rybecká, Šebestová (4), Kočišová (6), vedoucí družstva – Fišera Martin, trenér - Dufek Stanislav

SHK Veselí nad Moravou – HC Zlín „B“ 34:44 (13:21)

Zápas proti domácímu týmu nám vůbec nevyšel po všech stránkách. Úvod zápasu patřil domácím děvčatům, které si vytvořily mírný náskok a ve 3. min vedly 2:5. Třemi brankami v řadě děvčata srovnaly skóre. Následně domácí rovněž třemi brankami v řadě si vzali vedení zpět a v následujících čtyřech minutách si vytvořili rozhodující náskok 6:13. Holky vytvořily opět velké množství technických zbytečných chyb, které soupeř trestal rychlými brejky. Poločas skončil výsledkem 13:21 pro Zlín. Ve druhém poločase soupeř postupně navyšoval skóre a mohl vystřídat všechny své hráčky z lavičky. Naše děvčata to hráčkám Zlína velmi ulehčili svoji nedůraznou obranou, nepřesnou střelbou a velkým množstvím technických chyb. Opět se projevil náš neduch – nepoprat se o výsledek.

V tomto dvojzápase si pochvalu zaslouží naše brankářka Simča Malůšová, která chytila pět sedmimetrových hodů a plno dalších šancí.