18.05.2018

Rozhodne se v sobotu, Panenky dnes nedaly Olomouci šanci!

Druhý zápas o 3. místo v soutěži žen měl až nečekaně jednoznačný průběh. Naše hráčky po přesvědčivém výkonu vyhrály osmibrankovým rozdílem. Srovnaly tak stav série na 1:1 na zápasy.

SHK Veselí nad Moravou  - DHK Zora Olomouc 31:23 (16:10)

Až poslední možný, tedy třetí zápas, rozhodne o držitelkách bronzových medailí. Veselanky totiž druhý zápas série v domácí hale jasně ovládly a už od úvodních minut kráčely za srovnáním série na 1:1. Vyrovnaný stav byl jen do 4. minuty (2:2), pak se ale Veselské Panenky utrhly a odskočily až na 9:2 v 17. minutě. Od tohoto okamžiku si domácí celek vysoký náskok udržoval až po zbytek utkání a 3 minuty před koncem vedl dokonce jedenáctibrankovým rozdílem. V samotném závěru zápasu odehrál domácí tým výhradně s dorostenkami, což Olomouc využila ke zkorigování konečného stavu. Utkání se hrálo ve velmi bouřlivé atmosféře, na které se podíleli rovnou měrou fanoušci obou týmů. Rozhodující zápas se hraje v sobotu ve Veselí nad Moravou od 18 hodin.

Jan Hegar (trenér DHK Zora Olomouc): Blahopřeji domácím k zaslouženému vítězství. Naprosto jsme zaspali úvod zápasu. Zklamaly mne výkony spojek kromě Kubáčkové a Kašpárkové. To se projevilo v konečném výsledku.

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): Byli jsme dost pod tlakem, protože jsme potřebovali vyhrát. Zahráli jsme podobný poločas, jak minulý týden v Olomouci. Ve druhé půli jsme si ale tentokrát dali pozor na to, abychom neměli hluchou pasáž. Dobře jsme bránili, náskok jsme si pohlídali až do konce.

Sestava a branky Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 6, Zemčíková, Novotná 5, Větříšková, Lukšíková 1, Vinklárková 4, Šustková 6, Klimešová K., Klimešová A. 1/1, Divílková, Kutálková, Soldánová 1, Veselková 7/2.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Kubáčková 7, Kašpárková 5, Chlandová 3.
Sedmičky: 4/3:1/1.