SHK Veselí nad Moravou vs Handball club Zlín, z..

Datum a čas konání: 4.5.2024 09:00

2. kolo Žákovské ligy

Ž Á K O V S K Á    L I G A   2.  K O L O

Starší žačky dne 13.1.2024 odjely do Zlína k 2. kolu Žákovské ligy. V prvním zápase porazily Sokol Měnín 23:21 (16:8). Úvod zápasu byl vyrovnaný a postupem času se holky chopily iniciativy a postupně navyšovaly svůj náskok. K vidění byly z naší strany nacvičené kombinace. Ve druhém zápase proti Zlínu "A" se nám tolik nedařilo, kdy Zlín vyhrál zaslouženě 21:11 (10:5) . Zlíňanky neponechaly nic náhodě a od začátku zápasu nám svým pohybem dělaly problémy. První gól jsme vstřelili za stavu 4:0. Soupeř si rychle vybudoval náskok. Druhý poločas začal stejně jako první. Zlín vstřelil za prvních 100s čtyři branky a o vítězi zápasu bylo rozhodnuto. Třetí zápas proti Slavii Praha měl podobné parametry jako utkání se Zlínem. Toto utkání jsme prohráli 30:8 (15:8). Soupeři jsme se vyrovnali v úvodu utkání, pak již Slávistky diktovali tempo hry a navyšovali svůj náskok. Ve druhém poločase nás Slávistky trestaly z rychlých brejků a nedovolily nám vstřelit žádnou branku.

Poslední zápas proti Hájím Praha jsme vyhráli 27:25 (18:11). Hned od úvodu jsme si vytvořili náskok, který jsme postupně navyšovali a výsledek utkání si pohlídali až do závěrečného hvizdu.

Ze Zlína si vezeme 4 body do tabulky celorepublikové soutěže Žákovské ligy starších žaček.

"Ve Zlíně nás čekaly zápasy s domácím Zlínem "A" a Slavií Praha. Tyto týmy patří k top týmům Česka. V zápasech s těmito týmy jsme stačili držet krok jen poločas, pak se projevila lepší výkonnost a větší vyrovnanost těchto družstev. Dalšími soupeři nám byly týmy Hájí Praha a Měnína. Oba zápasy jsme vyhráli dle papírových předpokladů, i když jen o dvě branky. Do zápasů jsme zapojili všechny hráčky. Úspěšnost ve 2. kole byla 50% na 50%, což

bylo v našich silách." zhodnotil zápasy trenér Dufek.

K dalšímu kolu Žákovské ligy zajíždějí starší žačky do Plzně.