20.05.2018

Panenky vybojovaly po 6 letech ligovou medaili!

Dobojováno! Házenkářky SHK Veselí nad Moravou využily i podruhé výhody domácího prostředí a v bouřlivé atmosféře porazily olomouckou Zoru o dvě branky. Po právu tak získaly bronzové medaile, když celou sérii zvládly v poměru 2:1 na zápasy. Panenky zakončily sezónu se skvostným vysvědčením. V česko-slovenské MOL lize se umístily na páté příčce, v domácím šampionátu a v Českém poháru braly bronzové medaile. Šampionem všech tří soutěží se stal Most, všechny tři stříbrné medaile sesbíraly házenkářky Slavie Praha.

SHK Veselí nad Moravou - DHK Zora Olomouc 24:22 (11:11)

Domácí hráčky nastoupily do utkání s ozdobenými krky a odhodlány vybojovat po dlouhých letech pro Veselí ligovou medaili. Na tu ovšem pomýšlely i Hanačky, které si opět do Veselí přivezly plný autobus fanoušků. Rozhodující utkání o bronzové medaile nabídlo divákům pohledné a dramatické utkání. V úvodu se více dařilo hostující Zoře, která si vypracovala tříbrankový náskok. Za stavu 5:8 z pohledu domácích házela Olomouc sedmičku, kterou ale Lekešová zlikvidovala, což nastartovalo Veselanky k obratu až na 9:8. Od tohoto okamžiku měly mírně navrch domácí hráčky, ale Hanačky se jich neustále držely. Rozhodující náskok získaly domácí krátce po nástupu do druhé půle, který si podržely až do závěrečných minut. V samotném závěru byli diváci v hale doslova na nohou a kolektivně aplaudovali hráčkám za vyvedenou sezónu.

Jan Hegar (trenér DHK Zora Olomouc): Blahopřeji týmu Veselí k bronzovým medailím i k tomu, co předváděl po celou sezónu. Domnívám se, že i naše družstvo bylo oživením. Jsem rád, že odcházíme se ctí, to utkání bylo úplně jiné, než včera. Bylo zajímavé a bojovné. Rozhodly ho naše neproměněné šance ve druhé půli. Máme na čem pracovat, ale jinak sezónu hodnotím velice kladně.

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): Chci poděkovat hráčkám za celou sezónu. Věděli jsme, že dnes to nebude tak snadné, jak včera. V rozhodující chvílí nás podržela brankářka Lekešová. Podařilo se nám splnit naše předsezónní sen, získat medaili.

Sestava a branky Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 5, Zemčíková, Novotná 1, Větříšková, Lukšíková 1, Vinklárková 5, Šustková 5, Klimešová K., Klimešová A., Divílková, Kutálková, Soldánová 4, Veselková 3/2.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Kubáčková 7/3, Salčáková 3, Gajdošíková 3, Fryčáková T. 3.
Sedmičky: 2/2:4/2.