SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
20.05.2018

Panenky vybojovaly po 6 letech ligovou medaili!

Dobojováno! Házenkářky SHK Veselí nad Moravou využily i podruhé výhody domácího prostředí a v bouřlivé atmosféře porazily olomouckou Zoru o dvě branky. Po právu tak získaly bronzové medaile, když celou sérii zvládly v poměru 2:1 na zápasy. Panenky zakončily sezónu se skvostným vysvědčením. V česko-slovenské MOL lize se umístily na páté příčce, v domácím šampionátu a v Českém poháru braly bronzové medaile. Šampionem všech tří soutěží se stal Most, všechny tři stříbrné medaile sesbíraly házenkářky Slavie Praha.

SHK Veselí nad Moravou - DHK Zora Olomouc 24:22 (11:11)

Domácí hráčky nastoupily do utkání s ozdobenými krky a odhodlány vybojovat po dlouhých letech pro Veselí ligovou medaili. Na tu ovšem pomýšlely i Hanačky, které si opět do Veselí přivezly plný autobus fanoušků. Rozhodující utkání o bronzové medaile nabídlo divákům pohledné a dramatické utkání. V úvodu se více dařilo hostující Zoře, která si vypracovala tříbrankový náskok. Za stavu 5:8 z pohledu domácích házela Olomouc sedmičku, kterou ale Lekešová zlikvidovala, což nastartovalo Veselanky k obratu až na 9:8. Od tohoto okamžiku měly mírně navrch domácí hráčky, ale Hanačky se jich neustále držely. Rozhodující náskok získaly domácí krátce po nástupu do druhé půle, který si podržely až do závěrečných minut. V samotném závěru byli diváci v hale doslova na nohou a kolektivně aplaudovali hráčkám za vyvedenou sezónu.

Jan Hegar (trenér DHK Zora Olomouc): Blahopřeji týmu Veselí k bronzovým medailím i k tomu, co předváděl po celou sezónu. Domnívám se, že i naše družstvo bylo oživením. Jsem rád, že odcházíme se ctí, to utkání bylo úplně jiné, než včera. Bylo zajímavé a bojovné. Rozhodly ho naše neproměněné šance ve druhé půli. Máme na čem pracovat, ale jinak sezónu hodnotím velice kladně.

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): Chci poděkovat hráčkám za celou sezónu. Věděli jsme, že dnes to nebude tak snadné, jak včera. V rozhodující chvílí nás podržela brankářka Lekešová. Podařilo se nám splnit naše předsezónní sen, získat medaili.

Sestava a branky Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 5, Zemčíková, Novotná 1, Větříšková, Lukšíková 1, Vinklárková 5, Šustková 5, Klimešová K., Klimešová A., Divílková, Kutálková, Soldánová 4, Veselková 3/2.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Kubáčková 7/3, Salčáková 3, Gajdošíková 3, Fryčáková T. 3.
Sedmičky: 2/2:4/2.
Vyloučení: 3/2.
Rozhodčí: Bečička, Horák.
430 diváků.
Stav série: 2:1.

Fotek je tentokrát o něco víc, ke stažení jsou tady: https://uloz.to/!vpojNjI8peFP/vyber-zip

Videozáznam utkání, ve kterém je zaznamenáno i předávání medailí, najdete zde: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Hazena/Soutez-Hazena-Extraliga-zeny/Pohlavi-Zeny/Sezona-2017-2018/163440-HK-BRITTERM-Veseli-nad-Moravou-DHK-ZORA-Olomouc.htm

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem