SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo

Historie Klubu

Klub byl založen v roce 1984, družstvo žen vzniklo v roce 1993. V sezóně 1994 - 1995 postoupilo do 1. ligy. V premiérové sezóně obsadilo Veselí nad Moravou 5. místo. V sezóně 1995 - 1996 postoupilo do finálové skupiny, kde skončilo čtvrté. V sezóně 1996 - 97 vyhrálo družstvo dlouhodobou část ligové soutěže. V play - off se probojovalo do finále a získalo druhé místo. Sezóna 1997 - 98 byla zakončena na třetím místě a sezóna 1998 - 99 byla završena vynikajícím druhým místem, když klub prohrál až ve finále 1 : 3 na zápasy se Slávií Praha. V sezoně 1999 - 2000 družstvo vyhrálo dlouhodobou část soutěže. V play - off se však celku příliš nedařilo a obsadil v extralize celkově až 4. místo. Ve stejném soutěžním ročníku se klub probojoval až do finále Českého poháru. Sezóna 2000/2001 byla značně poznamenána zdravotním stavem družstva, když neustále chyběly 2 - 4 klíčové hráčky (Tomšejová, Havelcová, Prekopová, Šklíbová, Vičánková a Roubínková), což se odrazilo v hodně nevyrovnaných výsledcích. Družstvo skončilo v extralize na 4. místě a probojovalo se do semifinále Českého poháru. Od sezóny 2002/2003 hraje klub prestižní mezinárodní soutěž Interligu, kde v premiérovém ročníku obsadil celkové desáté místo ze třinácti účastníků. Vítězem se stalo rakouské Hypo Vídeň. V české části skončil klub 4. v republice. Podobně dopadlo Veselí i v ročníku 2003/2004. Opět obsadilo desátou příčku celkově a čtvrtou v rámci České republiky. Vítězem dvanáctičlenné Interligy se stala slovenská Šaľa. Ročník 2004/2005 byl spojen s působením vynikajícího slovenského kouče Tomáše Kuťky se kterým klub vybojoval historické 5. místo v Interlize a v Česku vybojoval po letech stříbrné medaile. Utkání se hrají v hale s kapacitou 500 míst. V sezóně 2005 – 2006 vybojovalo družstvo ve společné česko-slovenské Intervize házenkářek historické stříbrné medaile za vítěznými Michalovcemi a před Šaľou. V tuzemsku byla převaha našich hráček nad soupeřkami naprosto jedinečná, když s žádným českým týmem neztratily ani bod a po právu vybojovaly premiérový titul českých mistryň. V semifinále play off si poradily se Zlínem 3:0 na zápasy a ve finále i s pražskou Slavií.Stejného úspěchu dosáhlo družstvo i v sezoně 2008-2009 kdy opět ve společné soutěži  WHIL skončilo celkově na 2.místě a o titul mistra ČR porazilo družstvo Olomouce 3:1 na zápasy.V sezoně 2007 – 2008 skončilo družstvo v intervize na sedmém místě a v play off podlehlo ve finále Olomouci a získalo české stříbrné medaile. V sezoně 2008 – 2009 jsme získali český titul a v intervize jsme skončili druzí o dva body za Michalovcemi. V sezoně 2009-2010 skončilo  naše družstvo na 2.místě ve společné soutěži WHIL a obhájilo 2.místo v ČR a vyhrálo český pohár.V sezoně 2010-2011 dosáhlo družstvo již třetího titulu ČR a vyhrálo podruhé finále ČP. Zatím poslední celá sezona 2011 – 2012 byla nejúspěšnější v historii klubu. Družstvo žen vyhrálo Český pohár a historicky poprvé také dlouhodobou část česko-slovenské interligy. V play-off o český titul družstvo ve finále podlehlo Porubě a získalo stříbrné medaile.

Hlavní patneři

Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Adidas
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Patneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kompresory a chlazení s.r.o.
Faltus - sítotisk, s.r.o.
Kordárna
Osamtrade