29.12.2017

Ženy na Slavii nestačily, zítra je čeká boj o bronz

Dnes čekal na nejlepší 4 týmy Českého poháru žen semifinálový souboj v Jindřichově Hradci. Naše ženy se utkaly s pražskou Slavií a Most s Porubou. Naše hráčky se v prvním poločase držely a do šaten odcházely s dvoubrankovou ztrátou. Po změně stran ale Pražanky odskočily na 5 gólů a svůj náskok udržely až do konce utkání. Druhé semifinále bylo rozhodnuto již v úvodu, když Most vedl 7:0 a později 18:8. Ve finále se zítra od 15.30 utká Most a Slavia Praha. Naše ženy čeká souboj o 3. místo s vítězem minulého ročníku Českého poháru s Porubou už od 13.30.

SHK Veselí n. M. – Slavia Praha 25:30 (14:16)

O vítězství v Českém poháru letos zabojují házenkářky Slavie Praha. V prvním semifinálovém souboji vyřadily tým Veselí nad Moravou po pětibrankové výhře. V prvním poločase se oba týmy sice prostřídaly ve vedení, v závěru první půle se ale ustálilo na straně Pražanek, které tuto výhodu dokázaly přenést i do druhé poloviny zápasu. V jejím úvodu navýšily své vedení na pět branek a tento odstup si už udržely až do konce utkání. Nic na tom nezměnilo ani jedenáct branek z ruky kanonýrky Olšovské.

Nejvíce branek: Olšovská 11/5, Novotná 3, Vinklárková 3, Šustková 3, Soldánová 3 – Galušková 9/5, Šetelíková 5, Novotná 5. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 5/5 – 6/5. Vyloučení: 4:4. Diváci: 154.

DHK Baník Most – Sokol Poruba 31:26 (19:12)
(zdroj: chf.cz)