03.03.2018

Šustková jako Copperfield, našla skulinu v neprůstřelné zdi a zajistila Panenkám bod

Naše házenkářky se po více než měsíční pauze představily před domácími diváky a bylo na nich od počátku znát, že chtějí zastavit sérii únorových porážek.

SHK Veselí nad Moravou - DHC Slavia Praha 22:22 (12:12)

Veselanky začaly velmi aktivně a v 9. minutě měly tříbrankový (6:3) a v 18. minutě už pětibrankový náskok (10:5). Pak měly ale několikrát smůlu, když v rozmezí 5 minut trefily třikrát tyč a Slavie trestala z rychlých protiútoků. Ve 24. minutě bylo srovnáno (10:10) a vyrovnaně skončil i poločas.
Ve druhé půli šla do vedení Slavie (43. min. 15:18), ale Panenky se nevzdávaly a vývoj opět otočily ve svůj prospěch (54. min. 21:20). V samotném závěru měly blíže ke dvěma bodům hráčky Slavie, ale Jana Šustková dokázala už po skončení zápasu z devítimetrového hodu srovnat skóre na 22:22, čímž vyvolala euforii nadšení. Přestože by oba týmy byly raději za zisk dvou bodů, remíza byla vzhledem k průběhu celého utkání asi spravedlivá. Litovat rozhodně nemohli ani diváci, kteří viděli rychlou a dynamickou házenou okořeněnou vynikajícími individuálními výkony hráček obou týmů. Vyzdvihnout je třeba také brankářky Lekešovou (Veselí) a Kudláčkovou (Slavia).

František Štika (trenér Slavie Praha): O výsledek jsme se připravili špatnou střelbou. Holky nedaly 4 trháky. Jinak zápas splnil parametry MOL ligy. Diváci viděli kvalitní házenou.

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): V úvodu se nám podařilo odskočit. Neproměnili jsme ale pak mnoho vyložených šancí. Potvrdilo se, že je nutné bojovat až do posledních sekund. Dnes to platilo dvojnásob.

Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 3/1, Zemčíková, Novotná 4/2, Lukšíková, Vinklárková 2, Šustková 6, Valovičová, Klimešová K., Klimešová A., Divílková, Kutálková 1, Veselková 6/2.

Nejlepší střelkyně Slavie: Šetelíková 7, Galušková 4/2, Chlupová 3, Kvášová 3, Míšová 3.

Sedmičky: 5:5/3:2.
Vyloučení: 2:3
Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.
320 diváků.

Televizní přenos tentokrát nemohl být vysílán kvůli poruše v internetovém spojení. Nemělo dostatečnou kapacitu na to, aby dokázalo přenášet živě vysílání. Na odstranění problému se bude pracovat a věříme, že příští domácí přenos již bude odvysílán v pořádku. Zápas se Slavií Praha bude na TV Com dodatečně nahrán ze záznamu, ovšem s tím, že na něm nebudou uloženy údaje o průběžném čase, skóre a střelkyních, neboť ty jsou spojeny výhradně s živým přenosem a nelze je dodatečně k zápasu dokompletovat. Děkujeme za pochopení.