28.10.2018

SHK Veselí nad Moravou – DHC Sokol Poruba 29:29 (10:14)

MOL liga – 6. kolo

Potřetí za sebou se házenkářky Veselí představily na domácí palubovce, tentokrát proti sedmému celku MOL ligy Porubě.

Úvod utkání v předehrávce 7. kola lépe vyšel domácím hráčkám, které vedly rozdílem tří branek, soupeř však začal náskok ztenčovat a ve 20. minutě se dostal poprvé do vedení zásluhou proměněné sedmičky Smetkové. Poruba postupně zvyšovala náskok a na světelné tabuli svítil po prvním dějství stav 10:14 v její prospěch.

Druhá půle byla opakem prvního poločasu. Panenky předvedly stíhací jízdu, která vyvrcholila ve 46. minutě vyrovnávající brankou Kubáčkové. Hostující celek poté si si držel dvojbrankový náskok, ale svěřenkyně trenéra Hudáka opět sedm minut před koncem dorovnaly stav zápasu na 27:27. Srovnaný stav pokračoval až do poslední minuty utkání, kdy mohla strhnout vítězství na svoji stranu obě dvě mužstva, ovšem nestalo se tak a Veselí i Poruba si  zaslouženě připsaly do tabulky po jednom bodu.

Nejvíce branek: Olšovská 7/1, Kubáčková 6, Pastorková 6/2 – Smetková 8/4, Desortová 6, Revajová 6. Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/4. Vyloučení: 4:2. Diváci: 310.