23.09.2017

Senzace, Panenky ukončily sérii Michalovců bez porážky, trvala 20 měsíců!

Naposledy 31. ledna 2016 poznaly hráčky Iuventy Michalovce v česko-slovenské nejvyšší soutěži házenkářek hořkost porážky. V sezóně 2015/2016 prohrály na palubovce pražské Slavie 24:19. V minulém soutěžním ročníku aktuální mistr Interligy a slovenský šampión neprohrál ani jednou a padl až dnes. Nutno říci zaslouženě. Michalovce totiž ani jednou za celý zápas nevedly a vyrovnaný stav dokázaly udržet pouze za stavu 0:0.

SHK Veselí nad Moravou – Iuventa Michalovce 29:27 (18:13)

Házenkářky SHK Veselí nad Moravou vlétly do utkání se silou tornáda. Vycházely ze zabezpečené obrany a před brankou soupeře roztočily svůj vír. Výsledkem bylo, že po 6 minutách svítilo na tabuli skóre 3:0, když se o branky rozdělily: Jana Šustková, Mária Olšovská a Nikol Soldánová. Hostující tým se poprvé střelecky prosadil až v 8. minutě, kdy se prosadila Marianna Rebičová. O tři minuty později to ale bylo už 6:2, když se v domácí bráně několikrát předvedla Simona Lekešová. Michalovce udeřily mezi 13. a 16. minutou, kdy snížily stav ze 7:3 až na 7:6. Ve 20. minutě to bylo 9:8 a zdálo se, že se hostující celek již z překvapivého úvodu otřepal. Opak byl ale pravdou. V rozmezí pouhých 4 minut Panenky opět roztočily svůj kolotoč a přidaly 5 branek, změnily tak stav až na 14:8! Když pak oba týmy odcházely do šaten za stavu 18:13 diváci v hale jen překvapením magnetizovaly světelnou tabuli.
Po změně stran se čekal nápor hostujícího celku, který sice přišel, ale slovenský celek ho dokázal využít pouze k tomu, že dokázal krátkodobě snížit stav na dvoubrankový rozdíl. Pak ale opět udeřily domácí hráčky. Od 46. do 49. minuty odskočily z 22:19 až na 26:19 a bylo v podstatě rozhodnuto. Ještě 3 minuty před koncem to bylo 29:24. Michalovce v samotném závěru už jen zkorigovaly na přijatelnější výsledek. Tým Veselí podal jako celek zatím svůj nejlepší letošní výkon. V brance se překonávala Simona Lekešová a neustálé nebezpečí pro branku soupeře znamenalo duo: Jana Šustková, Mária Olšovská, které bylo v obou případech na reprezentační úrovní, obě hráčky navíc skvěle doplňovala Dagmar Lukšíková.

František Urban (Iuventa Michalovce): Gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství. Měli jsme špatný vstup do utkání. Hráčky jsem před utkáním upozorňoval, že pokud budeme hrát jako proti Písku, budeme mít ve Veselí velké problémy. Zápas jsme nezvládli v hlavách. Snad si hráčky začnou uvědomovat, že takhle to dál nejde.

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): Vyšel nám úvod utkání. Dostali jsme se do jednoduchých zakončení. V první půli jsme nastříleli hodně branek. Ve druhém poločase jsme hráli trpělivě. Hlavně jsme vydrželi až do konce. Hráčkám musím poděkovat za bojovnost. Konečně jsme zlomili smůlu, kterou jsme měli v Písku a doma proti Šaľe.

Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 7/1, Novotná 6/4, Lukšíková 4, Slováková, Vinklárková 3, Žáčková, Šustková 7, Valovičová, Klimešová K., Klimešová A., Divílková, Soldánová 2.

Branky Michalovců: Trúnková 4, Habánková 4, Holejová 4, Wollingerová 4, Holešová 3, Rebičová 3, Bajčiová 2, Filková Trehubová 2, Kot 1.

Sedmičky: 6/5:0
Vyloučení: 2:5
320 diváků
Rozhodčí: Hanák, Pavlíček

Utkání vysílala v přímém přenosu vysílala televize 213. V neděli od 22.05 se na této stanici můžete podívat na záznam celého utkání. https://213.sk/live-vysielanie