10.03.2018

Panenky v Bánovcích nezaváhaly, v tabulce přeskočily Olomouc a odskočily i Porubě

Házenkářky SHK Veselí nad Moravou si podle očekávání přivezly oba body z palubovky desátých Bánovců. Udělaly tím velký krok směrem k play – off. Olomouc totiž měla volný los a Poruba nečekaně doma ztratila bod s Hodonínem. Panenky tak v tabulce poskočily na 5. místo a na 3. mezi českými celky.

HK Sokol Bánovce n. B. – SHK Veselí n. M. 29:35 (15:20)

Úvod zápasu nepatřil v podání Veselí k těm vydařeným. Hned ve 4. minutě neproměnila Olšovská sedmičku a Panenky rychle ztrácely až čtyři branky (7:3), Ještě před koncem první patnáctiminutovky se ale dostaly do tempa a v 18. minutě už bylo vyrovnáno na 10:10. Pak už hostující tým jen navyšoval náskok až na poločasových 20:15. V úvodu druhé půle domácí výběr ztrátu zkorigoval na 18:21, víc jim ale Veselanky nedovolily. Přesto, že se Michnová blýskla 14 góly, střelecky suverénní byly opět i Novotná se Šustkovou a Moravanky tak dokormidlovaly zápas k šestibrankové výhře.

Veselí: Hřebejková, Lekešová – Olšovská 5, Novotná 9, Lukšíková 2, Vinklárková 2, Šustková 7, Valovičová, K. Klimešová 1, A. Klimešová, Divílková 1, Kutálková 3, Veselková 5.

Nejvíce branek Bánovců: Michnová 14/5, Obstová 6, Matušincová 4.
Sedmičky: 6/5 : 2/0.
Vyloučení: 2:4
Rozhodčí: Balogh, Klimko.