06.01.2018

Panenky si poradily s Prešovem, pronásledovatelkám utekly na tříbodový rozdíl!

Ženy SHK Veselí nad Moravou dnes odehrály svůj první letošní mistrovský zápas. Soupeřem jim byl silný celek Prešova, který v prvním poločase hodně zlobil. Zejména zásluhou dvojice Mária Olšovská – Simona Lekešová, se ale o žádné drama nakonec nejednalo. Velmi dobře se uvedla i nová akvizice týmu Eva Veselsková

SHK Veselí nad Moravou – ŠŠK Prešov 25:20 (13:12)

Veselanky začaly velmi aktivně a rychle se ujaly vedení 2:0. Pak ale sérií chyb nastartovaly hostující hráčky, které toho využily k otočení skóre na 2:4. Prešovjanky poté náskok držely ještě dalších 11 minut. Zajímavá situace nastala v 16. minutě, kdy velmi dobře hrající Dagmar Lukšíková při snižování na 5:7 poslala takovou ránu, že balón protrhl síť a rozhodčí přemýšleli, zda vůbec branka padla. Hostující tým naposled vedl ve 22. minutě (8:9). Pak začaly otěže zápasu pomalu opět přebírat naše ženy. Srovnávací branku dala Eva Veselková a následně do vedení poslala Veselanky v pohodě hrající Nikol Vinklárková. Od tohoto okamžiku dokázal ještě východoslovenský celek několikrát vyrovnat, ale už ani jednou nevedl.
Druhý poločas se již jasně nesl v režii Veselanek, které si rozhodující náskok vybudovaly mezi 43. a 50. minutou zápasu, kdy odskočily ze stavu 17:16 až na 21:16. Od tohoto okamžiku si již domácí tým pohlídal vývoj zápasu, přestože kouč Veselí postupně prostřídal velkou část střídačky. V úplně samém závěru si připsala svou první interligovou branku na své konto i dorostenka Pavlína Zemčíková, která se prosadila ze sedmimetrového hodu. V hostujícím týmu se výrazně dařilo brankářce Gubíkové, pohybem na sebe upozornily Šutranová a Liebiedieva.

Ľuboš Hudák (trenér Veselí): V první půli jsme dělali zbytečné chyby. Ve druhé půli jsme si řekli, jak hrát, víceméně se nám to i dařilo. Pomohla nám přesilovka, kdy jsme odskočili z jednoho na tři góly. Nemůže se nám ale stávat, že neproměníme tolik šancí. Děkuji za trpělivost týmu, body jsme si vybojovali.

Dušan Daniš (trenér Prešov): Zapomněli jsme na to, že se zápas hraje 60 minut. Prvních 30 minut jsme hráli dobrý zápas, byť jsme zahodili 3 – 4 vyložené šance. Ve druhé půli jsme ale nesplnili to, co jsme si předsevzali. Domácí hráčky byly daleko rychlejší, nedalo se to ubránit.

Jiří Zerzáň (házenkářský expert): Byl to bojovný zápas. Překvapilo mne ale obrovské množství technických chyb na obou stranách. První poločas byl o něco lepší Prešov, kdyby proměnil své šance, asi by vedl. Druhá půle byla už úplně jiná. Prešov úplně ustrnul, zatímco domácí dobře běhaly. Brankářka Veselí byla ve druhé půli naprosto excelentní. Velmi se mi líbila i nová posila Veselí Eva Veselková, ta vypadá, že bude velkým přínosem.

Veselí: Lekešová, Hřebejková, Beranová – Olšovská 10/4, Zemčíková 1/1, Novotná 4, Lukšíková 3, Slováková, Vinklárková 4, Žáčková, Šustková 1, Valovičová, Klimešová A., Divílková, Soldánová, Veselková 2.

Branky Prešova: Šutranová 5/1, Liebiedieva 4, Gajdošová 4, Bačíková 3, Čirčová 2, Petrovska 1, Vencuríková 1.

Sedmičky: 6/5:1/1.
Vyloučení: 1:3
Rozhodčí: Fukala, Mohyla