SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
28.01.2018

Panenky s Pískem atakovaly čtyřicítku, v tabulce se posunuly na 4. místo

Na podzim ztratily naše hráčky v Písku bod po remíze 19:19. Odveta ve Veselí byla ale úplně jiným zápasem. Už v poločase bylo prakticky rozhodnuto, když na tabuli svítil stav 18:9. Opět střelecky zářila Mária Olšovská, která sypala branky do sítě soupeře častěji než silničáři vozovku, a to polovinu zápasu proseděla na lavičce.

SHK Veselí nad Moravou – Sokol Písek 39:24 (18:9)

Utkání bylo vyrovnané jen v úvodní čtvrthodině, kdy na obou stranách dominovaly brankářky: Simona Lekešová v bráně Veselí a Kristýna Neubergová Písku. Poté se domácím podařila čtyřbranková šňůra z 6:5 až na 10:5. Písek sice dokázal ještě zabrat a snížil na 10:7, ale po další čtyřbrankové smršti Veselí to bylo už 14:7. Od tohoto okamžiku už domácí hráčky jasně kráčely za vítězstvím a před poločasem vedly už desetibrankovým rozdílem. V tu dobu již Veselí dávno nehrálo v základní sestavě a trenér Hudák postupně nasazoval do utkání hráčky lavičky.
Po změně stran dostala v domácí brance šanci Dagmar Beranová, která odchytala celý druhý poločas. V závěru utkání se diváci málem dočkali i 40. branky, ale Divílková ji vstřelila až těsně po zaznění závěrečné sirény. Stínem utkání bylo zranění Nikol Vinklárkové, která musela po pár minutách odstoupit a do zápasu už nenastoupila.

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: Od začátku utkání bylo poznat rozdíl. Veselí je podle mne černým koněm MOL ligy. My se potýkáme s obranou. Máme tam mladá děvčata. Na jednu stranu je fajn, že jsme dali 24 branek Veselí, ale dostat 39 moc nepotěší. Odehráli jsme to, na co aktuálně máme.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: Po utkání v Trenčíně, které nám moc nevyšlo, jsme se chtěli dostat opět do pohody, protože nás teď čekají 3 těžké zápasy venku (v Šaľe, Michalovcích a Olomouci). Písku chyběly klíčové hráčky, které tam měly na počátku sezónu. Zpočátku jsme se dostávali hůř do vyššího náskoku. Pomohly nám branky z rychlých útoků.

Veselí: Lekešová, Beranová, Hřebejková – Olšovská 9/4, Zemčíková, Novotná 6/1, Lukšíková 5, Slováková 1, Vinklárková, Šustková 4, Valovičová 1, Divílková 2, Kutálková 2, Soldánová 4, Veselková 5.

Branky Písku: Kubišová 5, Boorová 4, Königová 4, Michková 4, Velková 4, Součková 2, Cyprysová 1.

Sedmičky: 6/5:0
Vyloučení: 0:5, ČK Michkková (Písek) za 3. vyloučení.
Rozhodčí: Brzósková, Pavelová.
220 diváků.

Fotky ke stažení najdete tady: https://uloz.to/!yOD3luTzer5g/vyber-zip
Videozáznam utkání najdete tady: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Hazena/Soutez-Hazena-Extraliga-zeny/Pohlavi-Zeny/Sezona-2017-2018/154098-HK-BRITTERM-Veseli-nad-Moravou-TJ-Sokol-Pisek.htm

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem