30.12.2017

Panenky nejlepším moravským týmem v Českém poháru, v boji o bronz si poradily s Porubou

Aspoň bronzovou útěchu dnes vybojovaly naše ženy, když v duelu o 3. místo v Českém poháru zdolaly Sokol Poruba. Více viz. chf.cz

DHC Sokol Poruba – SHK Veselí nad Moravou 21:26 (13:16)

Zápas začaly lépe Porubanky, které se do 13. minuty držely v minimálním vedení. Na začátku druhé čtvrtiny zápasu ale Lukšíková s Novotnou zařídily Veselankám obrat a v 18. minutě už držely Panenky tříbrankový náskok 10:7. Vedení si pak udržely veselské házenkářky až do konce utkání. Nejprve se sice Poruba držela v tříbrankovém dostřelu, úsek hry mezi 40. a 53. minutou ovládly ale Panenky poměrem 6:1 a navýšily svůj náskok na osm gólů (26:18). V poklidu pak dovedly utkání do vítězného konce.

Nejvíce branek: Šustková 6/1, Olšovská 5/1, Novotná 4, Soldánová 4 – Rechtorisová 8, Desortová 3, Minarčíková 3.
Rozhodčí: Bečička, Horák.
Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1.
Vyloučení: 2:2.