20.01.2018

Nevýrazný výkon v Trenčíně, Panenky přivezly oba body se štěstím

Před zápasem kouč Veselí Ľuboš Hudák varoval své hráčky, že duel v Trenčíně určitě nebude tak snadnou záležitostí, jak předchozí derby v Hodoníně. Sám přitom ale zřejmě netušil, jak moc byl blízko pravdy. Domácí celek byl Panenkám velmi vyrovnaným soupeřem a velkou část zápasu byl dokonce ve vedení.

HK AS Trenčín – SHK Veselí nad Moravou 23:24 (12:9)

Dva body za nejtěsnější možnou výhru vezou ze Slovenska domů házenkářky Veselí nad Moravou. V první půli měly sice navrch domácí Trenčíňanky, které po úvodním vedení Veselí (5:6, 7:9) otočily vývoj souboje a do šaten si nesly tříbrankovou výhodu. Ve druhém poločase ale ve 47. minutě zařídila hostujícímu celku vyrovnání Šustková a Veselanky překlopily vedení na svou stranu. Sedm minut před koncem vedly o tři branky 20:23 a zdálo se být rozhodnuto. Domácí hráčky ale zabojovaly a 45 sekund před koncem za stavu 23:24 šly do útoku. Půlminuty před koncem se dostala na pivotu k zakončení Zemanovičová, která minula branku hájenou Adélou Hřebejkovou. Veselanky pak už jen balón podržely až do závěrečného hvizdu.

Veselí: Lekešová, Hřebejková, Beranová – Olšovská 7/2, Zemčíková, Novotná 3/2, Lukšíková 2, Slováková, Vinklárková 2, Šustková 5, Valovičová, Klimešová K., Klimešová A., Kutálková, Soldánová 4, Veselková 1.
Nejvíce branek Trenčína: Ušiaková 8, Rajnohová 7/1, Takáčová 4
Rozhodčí: Oťapka, Zubo.
Sedmičky: 2/1:6/4.
Vyloučení: 5:3.