14.10.2018

Mladší žačky poprvé ztratily, starší si poradily s Kuřimí

Oba týmy žaček SHK Veselí nad Moravou dnes sehrály své mistrovské zápasy v Jihomoravské lize. Mladší žačky hrály ve Velké nad Veličkou, starší doma hostily Kuřim.

ml. žačky: SKH Velká nad Veličkou – SHK Veselí nad Moravou 14:14 (8:5)

Domácí hráčky byly od počátku utkání lepším týmem. Po 6 minutách vedly 2:0, po 12 minutách 6:3 a tříbrankový náskok si odnášely i do šaten. Také po změně stran byly házenkářky Velké nad Veličkou ve vedení, které držely až do závěrečných minut. Naše hráčky srovnaly poprvé stav až 1,5 minuty před koncem na 13:13. Paradoxně pak sahaly i po vítězství, které by ale bylo vůči domácímu celku hodně nespravedlivé. Po skončení hrací doby za stavu 14:14, zahrávaly sedmimetrový hod, ten ale domácí gólmanka vykryla.

Veselí: Katzerová – Zdeňková 5, Zezulová, Tinková 1, Jochová 6/2, Žáková, Jandzíková, Hořáková, Hadašová 2, Navrátilová, Sladká.

st. žačky: SHK Veselí nad Moravou – SK Kuřim 22:8 (9:1)

V utkání proti poslednímu týmu tabulky byly Veselanky vysokým favoritem. Až překvapivě hodně práce ale měla brankářka Kristýna Šantavá, která v 1. poločase byla jasně nejlepší hráčkou na hřišti a zejména díky ní si vypracovaly domácí hráčky do šaten osmibrankový náskok. Po změně stran odjížděly sestry Šantavé k zápasu v týmu mladších dorostenek a jelikož druhá brankářka týmu Kočišová není ještě zdravotně plně fit, musela do branky pivotka Kopecká. Střelecky se v utkání dařilo spojce Jochové.

Veselí: Šantavá K., Kopecká 1/1 – Zdeňková 2, Tinková 3/1, Janoušková 4, Šantavá T. 2, Sladká, Jochová 8, Katzerová, Hadašová 2/1, Navrátilová.

Sedmičky: 3/3:4/1.
Vyloučení: 1:1
Rozhodčí: Florián, Kräuter.