SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
03.02.2018

Finiš přišel příliš pozdě

Měl to být vyrovnaný duel, který mohly rozhodnout maličkosti. Diváci ale viděli úplně jiný zápas. Po 40 minut dění na hřišti jasně dominovaly hráčky Šaľe, které se vypracovaly až jedenáctibrankový náskok. Pak se hra na 10 minut vyrovnala a finiš našich hráček přišel až poté. Vedl ale už jen ke zkorigování hrůzostrašně vypadajícího stavu.

Duslo Šaľa – SHK Veselí nad Moravou 35:29 (19:13)

První branku zápasu sice vstřelila Nikol Vinklárková, ale byl to domácí tým, který se vzápětí dostal do vedení a po hříchu v něm vydržel celý zápas. Našim hráčkám sice dobře fungovala hra v útoku, kde hrála prim Mária Olšovská, ale v obraně to vypadalo na návštěvní den. Výsledkem bylo, že po 10 minutách zápasu vedla Šaľa 7:5 a po 11 to bylo 9:7! Teprve poté se kanonýrky obou týmů zklidnily a výsledkem bylo, že dalších 5 minut nepadl na žádné straně ani gól. Také druhou desetiminutovku naše hráčky prohrály, tentokrát 5:4, takže po 20 minutách byl stav 12:9. Náš tým hrál téměř výhradně na zakončení z pozice spojek. Párkrát nám vyšla kombinace na Vinklárkovou na pivotu. Obrana byla ale i v poslední desetiminutovce první půle hodně děravá a Šaľa trestala. Poslední desetiminutovku vyhrála 7:4 a celý poločas 19:13.
Po změně stran se dal očekávat nápor Veselí, ale přišla studená sprcha, když se naše hráčky nepoučily v obraně a dostaly další nálož. Ve 40. minutě prohrávaly už 27:16 (1. desetiminutovka 2. půle 8:3!). To už Simonu Lekešovou vystřídala v brance Adéla Hřebejková, která si hned připsala několik úspěšných zákroků. Deset minut před koncem se konečně podařilo zastavit další navyšování skóre ve prospěch domácích, když Veselanky snížily na pořád značně propastných 31:21 (desetiminutovka 4:5). Náš tým začal hrát najednou i více do křídel, kde s vysokou efektivitou hrála Nikol Soldánová a stoprocentní Kateřina Novotná. Výsledkem bylo další snižování stavu, a to až na konečný šestibrankový handicap (poslední desetiminutovka 4:8).

Nej. střelkyně: Klučková 11/7, Némethová 5, Trochtová 4 – Novotná 9/2, Olšovská 7/3, Šustková 6, Soldánová 4, Vinklárková 3.

Sedmičky: 7/7:6/5.
Vyloučení: 8:5, navíč ČK Königová (Šaľa) za 3. vyloučení.
Rozhodčí: Bočáková, Klieštiková.
550 diváků.

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem