Aktuální informace Výsledky Interligy Tabulka Interligy Fotky z utkání Kontakt klub

Hlavní menu

- Domů
- Novinky
- Kontakt
- Historie klubu
- Klubové rekordy
- Napište nám
- Sponzoři
- Fan club
- Odkazy na www


Interliga

- Výsledky
- Tabulka
- Fotky
- Videosekvence
- Bonus
- Kanonýrky Veselí
- Sestava Veselí
- Mapa WHIL
- Napsali o Veselí


Challenge cup

- Vše kolem poháruTOPlist
Počítadlo založeno 29.12.2006


Veselí v pohárové Evropě - EHF

Nový videoklip

21. října - Po několikadenní nečinnosti zaviněné zdravotními komplikacemi jsem opět tady. Poté, co jsem musel dohánět manko v práci, kde jsem psal a psal, jsem příliš chuti do další obdobné činnosti neměl. Proto jsem se raději zaměřil na zestříhání krátkých šotů, které jsem pořídil při utkání našich hráček v poháru EHF, do jednoho celku. V novém klipu zjistíte v čem tkvělo tajemství úspěchu postupu v 1. kole přes Žalec. Tréninku ve slovinské hale jsem totiž věnoval podstatnou část, která vrcholí spidermanským výkonem jistého člena našeho klubu. No, dost řečí. Nový videoklip si můžete prohlédnout, když kliknete zde.

Fotky z utkání s Moskvou

13. října - Již potřetí se dnes vracím k sobotnímu utkání 2. kola poháru EHF, ve kterém se veselské panenky utkaly s týmem HK-53 Moskva. Jak jsem již předeslal z nadpisu, po zvukové a textové verzi, tentokrát přichází obrazová. Fotky z utkání si můžete prohlédnout, když kliknete tady.

Diváci viděli drama

13. října - Žádný duel giganta proti trpaslíkovi, ale nádherné a dramatické utkání, ve kterém po dvě třetiny zápasu držely taktovku hry naše hráčky. Tak by se dal ve stručnosti shrnout zápas našich hráček s týmem HK-53 Moskva, ale pojďme postupně.
Utkání začalo z naší strany velmi dobrý obranným zákrokem Gábiny Zvoničové a brankou Heleny Štěrbové ze sedmičky. Stejná hráčka měla poté možnost házet i druhý sedmimetrový hod, ale brankařku Dogu ani nadvakrát nepřekonala. Ruský celek srovnal, ovšem vzápětí nádherně uvolnila Angelina Viniatynská Marcelu Handlovou, která z prostoru pivota poslala náš tým opět do vedení - 2:1. Mírné, jednobrankové vedení, si naše hráčky držely až do stavu 5:4. Marcela Handlová poté v obraně vybojovala míč, přihrála Heleně Štěrbové a ta lišácky přehodila, střelou přes celé hřiště, vyběhnutou brankářku Kalininu - 6:4. Když pak o pouhých čtyřicet sekund prokázala dravý tah na branku Lenka Fleková, která zvýšila již na 7:4, hala se dostala do varu. Dvou až tříbrankový rozdíl byl poté na světelné tabuli k vidění až do 21. minuty. Za stavu 11:8 chytla Lenka Černá střelu z proskoku, čehož využila vzápětí Marcela Handlová, která střelou z křídla zvýšila již na 12:8. Když si pak vzápětí dvojice: Angelina Viniatynská a Helena Štěrbová připsaly dobré obranné zákroky, šlo do útoku opět Veselí. Gábina Zvoničová si nejprve vynutila faul a jen o několik okamžiků později i sedmičku, kterou Marcela Handlová s přehledem proměnila - 13:8. Pět minut před koncem poločasu faulovala Jarmila Kočí a Moskva zahrávala sedmičku a začala hrát přesilovku. Ruský celek snížil na 13:9 a navíc si vynutil další faul od Terezy Chmelařové, takže hrál 1:20 min v početní výhodě 6:4. Helena Štěrbová však byla v tu chvíli k neudržení. Nejprve sama vybojovala v obraně míč a vzápětí nechytatelnou dělovkou zvýšila naše vedení na 14:9, za což si vysloužila až do konce utkání osobní hlídání Droninou. Iniciativa tak opět přešla na Marcelu Handlovou, vybojovala míč, rozehrála na Angelinu Viniatynskou, která byla ve vyložené šanci faulována - sedma. Tu Marcela s přehledem proměnila - 15:9. Ruský tým si vzal poté time out a do poločasu stihl snížit na 15:11.
Vstup do druhé půle našim hráčkám vůbec nevyšil. Ruský celek úplně přeskupil síly a naše hráčky měly velký problém proniknout jeho obranou. Naštěstí naše obrana fungovala stále velmi dobře, a tak distanc byl ještě ve 35. minutě stále čtyřbrankový (16:12). Když pak střelecký půst našich hráček pokračoval, podařilo se Ruskám ve 41. minutě snížit na distančních 16:15, a to nebylo vše. Již o 3 minuty později šly Rusky poprvé do vedení, které bylo vzápětí již dvoubrankové. Naše hráčky se ovšem odmítly položit. Trenér Zerzáň poslal na hříště svého žolíka Terezu Chmelařovou, která si nadvakrát vyměnila přihrávku s Helenou Štěrbovou a v rozmezí 1:15 minuty dvakrát překonala vynikající Kalininu v brance HC-53 Moskva - 19:19. Jen o chvíli později získala míč Jana Foksová, přihrála Jarmile Kočí, která se z proskoku nemýlila - 20:19. Foksová si dobrý obranný zákrok připsala i vzápětí. Míč putoval přes Kočí na Lenku Flekovou, která získala týmu již dvoubrankové vedení - 21:19 (49. minuta). O dvě branky vedly naše hráčky ještě v 53. minutě (23:21), když již bylo ovšem čím dál více znát, že naše základní sestava je již vyčerpána. Rusky srovnaly a dokonce šly do jednobrankového vedení. Naše hráčky chtěly moc zvítězit, proto začaly hrát vabank, který se ovšem nevyplatil. Hráčky Moskvy nakonec vyhrály čtyřbrankovým rozdílem, který absolutně nezobrazoval dění na hřišti. Byly si toho vědomy i hráčky soupeřek, které vítězství oslavovily opravdovým výbuchem radostných emocí.

Záznam tiskové konference po utkání s Moskvou

13. října - Konečně jsem si udělal trochu času, takže začnu postupně doplňovat informace k sobotnímu duelu našich hráček s týmem HK-53 Moskva. Jako první zde dávám záznam z tiskové konference po utkání, při které si přijdou na své zejména ti, kteří rozumí alespoň trochu rusky, což je snad téměř každý... Tiskovku najdete, když kliknete zde.

Nadšený výkon nestačil

11. října - Skutečnou házenkářskou láhudku si dnes mohli vychutnat všichni, kdo zamířili do veselské sportovní haly na utkání našich děvčat s týmek HK-53 Moskva. Naše hráčky dlouhou dobu udávaly tempo a po 28 minutách vedly 15:9!!! Pak se však rozchytala soupeři brankářka Kalinina a čím dál více bylo vidět i to, že soupeř pravidelně prostřídával celou sestavu, zatímco naše základní sestava se měnila jen velmi omezeně. Výsledek? V závěru utkání byly již hráčky ruského velkoklubu jednoznačně na koni a zvítězily 24:28.
Veselí - Moskva 24:28 (15:11)
Sedmičky: 7/5 - 9/7. Vyloučení: 4:5. Rozhodčí: Pandzic, Mosorinski (oba Srbsko). Diváci: 450.
Sestava Veselí: Černá, D. Zvoničová - Kratochvílová, Velanová, Foksová, Dorotíková, G. Zvoničová 2, Štěrbová 5/1, Viniatynská, Chmelařová 3, Fleková 5, Kočí 1, Handlová 8/4.
Sestava Moskvy: Kalinina, Doga - Sushurkova, Arovina 4, Volnuchina 1, Dronina 8, Kuplevych 1, Širočenková 4, Bulankina 2, Tarasová, Šatilina 1, Antipina 5, Baturina 2.

Výsledek z Moskvy naděje nepotopil

5. října - Osmibrankovou ztrátu budou muset dohnat naše hráčky, jestliže budou chtít postoupit do 3. kola poháru EHF. V úvodním zápase 2. kola totiž panenky podlehly týmu HC-53 Moskva na jeho hřišti 29:21. Více informací tentokrát připravila Lenka Horáková. Tady jsou:

HK 53 Moskva - Veselí 29:21 (16:10)
Za hranice odjížděla veselská výprava s velkým respektem k neznámému soupeři. Vidina, že se potkaly dva rozdílně silné týmy, se však brzy rozplynula. I když se fyzicky disponované soupeřky ujaly vedení a kontrolovaly dění mezi brankovišti, bojovné Veselanky nechtěly hrát pouze druhé housle. Přesto se v poločase radovaly Rusky z vedení 16:10. „Bohužel jsme doplatili na jednostranně pískající rozhodčí. Litevská dvojice viditelně tlačila dopředu domácí hráčky, povolovala jim nesčetné množství kroků a jiných přestupků,“ kroutil hlavou trenér Jiří Zerzáň, jenž byl s výkonem družstva spokojen. „Nescházela bojovnost a odhodlání, pokazili jsme však závěr. Do odvety jsme mohli jít s pětibrankovým mínusem, ale kvůli nepřesnostem strádáme o osm gólů. Nic ale nevzdáváme, do zápasu půjdeme naplno, ale bude to složité,“ ví sedmašedesátiletý stratég. „V poločase jsme prohrávali o šest branek. Podařilo se nám držet krok a mohli jsme i ukrojit z manka. Příznivý výsledek jsme sami promarnili u konce. Hráli jsme oslabení, neproměnili tutovku a dostali zbytečné góly,“ připojuje Vlastimil Procházka, organizační pracovník týmu. Odvetu Veselanky sehrají v sobotu v 18 hodin v domácím „pekle“. „Fanoušci mají vstup zdarma“ láká do ochozů Ivana Břečková, majitelka klubu.
Sedmičky: 8/7 - 6/4. Vyloučení: 3:2. Rozhodčí: Mykolaitis, Sniurevisius (Litva). Diváci: 800.
Sestava Veselí: Černá, D. Zvoničová - Kratochvílová, Velanová, Foksová 1, Dorotíková, G. Zvoničová 2, Štěrbová 7/4, Viniatynská 2, Chmelařová 5, Fleková, Kočí 4.

Pohled do zahraničí: Moskva poprvé prohrála

29. září - Až v utkání 4. kola nejvyšší ruské soutěže házenkářek našly své pokořitelky hráčky HC-53 Moskva, které jak jistě dobře víte, budou našim protivníkem ve 2. kole poháru EHF. Moskvanky na domácí palubovce nestačily na Volgograd, kterému podlehly 28:35 (15:18)
Střelkyně Moskvy: Dronina 6/3, Sašurková 6/2, Širočenková 5, Volnuchina 3, Bulankina 3, Antipina 2, Vasiljeva 1. Beljajeva 1, Babuškina 1. V bráně chytala většinou Kalinina (28 % úspěšnost), Doga měla 18 % úspěšnost.
Dosavadní výsledky Moskvy vzbuzují určitě respekt, a to tím spíše, že ruská soutěž je momentálně nejlepší na světě!!! Dokládají to výsledky posledního ročníku evropských pohárů. Ligu mistryň vyhrály hráčky Zvezdy Zvenigorod a druhou nejvýznamnější trofej, pohár EHF, přemožitelky HC-53 - Dinamo Volgograd. Odráží se to i v reprezentaci, kde Rusky naposledy prohrály až ve finále olympijského turnaje v Pekingu s Norskem.
Pohled do Bundesligy tentokrát zatím nepřináším. Trier, který nás zajímá nejvíce totiž svůj zápas s Lipskem odehraje až zítra od 19.30. Zároveň se mi potvrdila i má spekulace o tom, že je Žofia Fialeková zraněná. Fila má problémy s prstem, takže si na nějaký čas od házené odpočine. Jakmile Halle začne opět pomáhat, určitě o tom budu zde informovat.

Moskva šlape, v Rusku ještě neprohrála

25. září - Nedalo mi to abych se opět nepodíval do Ruska (samozřejmě myšleno obrazně) a zjistil jak je na tom náš soupeř ve 2. kole poháru EHF HC-53 Moskva a zjistil jsem toto:
Moskvanky hrály ve 2. kole doma s Kubání. Po poločase 18:14 pro Moskvu skončilo utkání nakonec smírně 29:29. Branky HC-53: Sašurková 7/4, Širočenková 6, Vasiljeva 4, Dronina 4, Antipina 3, Baturina 2, Volnuchina 2, Bulankina 1. V bráně chytala celý zápas Viktorija Kalinina, která kryla 11 ze 40 střel (29 % úspěšnost).
Ve 3. kole zajížděly Moskvanky do Rostova na Donu, kterému připravily první letošní porážku. Hráčky HC-53 zvítězily 20:19, když v poločase prohrávaly 10:8. Branky HC-53: Dronina 6/2, Sašurková 4/2, Tarasová 3, Arovina 2, Volnuchina 2, Širočenková 1, Vasiljeva 1, Antipina 1. Většinu utkání odchytala Kalinina, která chytila 13 z 29 střel (45 % úspěšnost). Doga čelila pěti střelám z nichž 2 chytila (40 % úspěšnosti). Zajímavostí utkání bylo to, že Moskva proměnila pouze 4 z osmi nařízených sedmiček.
Tabulka: 1. Dinamo Volgograd 8 b (4 utkání), 2. Rostov na Donu 6 (4 utkání), 3. Zvezda Zvenigorod 6 (3 utkání), 4. Lada Togliati 6 (3 utkání), 5. Kubáň Krasnodar 5 (3 utkání), 6. HC-53 Moskva 5 (3 utkání), 7. Luč Moskva 2 (3 utkání), 8. Universitet Iževsk 2 (5 utkání), 9. Agu Majkol 0 (3 utkání), 10. Alisa Ufa 0 (3 utkání), 11. Astracanočka Astrachaň 0 (3 zápasy) a 12. Lada 2 Togliati 0 (3 utkání).
HC-53 Moskva hraje své další utkání v pondělí. V Moskvě se představí aktuální lídr tabulky Dinamo Volgograd.

Představujeme druhého soupeře v EHF, celek HC-53 Moskva

16. září - Jak jinak než logem našeho příštího soupeře jsem mohl uvést alespoň pár informací, které se mi podařilo o našem příštím protivníkovi získat, takže tady jsou.
Ačkoliv moskevský tým nese v názvu číslici 53, družstvo žen bylo založeno až v květnu 1993, tedy v zhruba ve stejné době jako náš klub. Celek poté vyhrál druhou ligu a následně i první ligu a postupil do vyšší ligy (to je název) a jak zdůrazňují s hrdostí stránky tohoto klubu, podobný počin nemá v ruské házené stále obdoby. Celek poté odehrál ve vyšší lize dvě sezóny a postoupil do toužebně očekávané ruské superligy, kde od té doby působí nepřetržitě. Tak, tolik stručně historie a teď rychle na současnost, tedy aspoň na pár drobností, které jsem vysondoval.
V Rusku začala superliga prvním kolem nyní i víkendu. Celek HC-53 Moskva hrál v sobotu derby na palubovce týmu Luč Moskva, kde po prohraném poločase 19:16 nakonec vydoloval těsnou výhru 27:28. V bráně našeho soupeře nastoupila Viktorija Kalinina (20 let, výška 183, váha 72 kg), která čelila celkem 35 střelám, z nichž 13 chytila (37 % úspěšnost). Do brány se dostala i Natálie Doga (33-letá Makedonka vysoká 190 cm a vážící 80 kg), která ovšem příliš neuspěla, chytila pouze jednu ze šesti střel (úspěšnost 17 %). Základní sestavu krom Kalininové tvořily ještě: Dina Sašurková (střední spojka - 24 let, výška 180 cm, váha 61 kg), Taťána Dronina (pravé křídlo - 30 let, 170 cm, 60 kg) , Galina Širočenková (levá spojka - 26 let, 182 cm a 64 kg), Jana Vasiljeva (pivot - 26 let), Antonína Bulankina (pravá spojka - 24 let, 184 cm a 70 kg) a Olga Antipinová (levé křídlo - 30let, 180 cm a 70 kg). Krom těchto hráček a výše zmíněné brankařky pak do hry naskočily: Margarita Baturina (pivot - 21 let, 171cm , 61 kg), Irina Tarasová (střední spojka - 35 let, 176 cm a 73 kg), Jekatěrina Kuplevič (levá spojka z Ukrajiny - 29 let, 182 cm a 75 kg), Xenija Volnužina (levé křídlo - 26 let, 173 cm a 63 kg) a na půldruhé minuty i Marija Babuškinová (pravá spojka - 20 let, 173 cm a 80 kg), přičemž na lavičce trenér nechal: Taťánu Arovinovou, Taťánu Šatilinovou, a Veroniku Běljajevou.
Branky za HC-53 Moskva: Širočenková 7/1, Vasiljeva 7, Bulankina 5, Antipinová 3, Dronina 3, Sašurková 2 a Baturina 1.
A teď k brankám trochu blíže: Širočenková je zřejmě obávanou kanonýrkou, která umí pálit ze všech pozic. V zápase dala 4 branky z prostoru 9 metrů, dvakrát proskočila do brankoviště a proměnila i sedmičku (celkově měla 47 % úspěšnost). HC-53 střílelo 2 sedmičky, tu první neproměnila Sašurková. Na pivotu záříla Vasiljeva, která dosáhla v utkání neuvěřitelné bilance 100 %. Zmíním ještě Bulankinovou, která se třikrát trefila z devíti metrů a dvakrát z proskoku do brankoviště (celkově 50 % úspěšnost).
Ruská nejvyšší soutěž, ve které hraje celkem 12 týmů nyní bude pokračovat v rychlém sledu. Již zítra hraje HC-53 Moskva doma s Kubání a v sobotu zajíždí tento celek do Rostova na Donu.

Fotky z utkání se Žalcem

15. září - Konečně jsem se mohl dostat k tomu, abych mohl zpracovat fotky ze sobotního zápasu. Tentokrát je jich téměř 40 a dovolil bych si upozornit především na předposlední fotku, při níž zvedají hráčky ruce nad hlavu. Zcela náhodně se mi totiž podařilo vyfotit zajímavý efekt, který vytvořil chránič Angeliny Viniatynské ve spojení s hlavou Terezy Chmelařové, ale koneckonců podívejte se sami. Fotky najdete když kliknete tady.

Naší výhře nezabránila ani výborná gólmanka hostů

14. září - Naše hráčky nastoupily do utkání s viditelnou snahou nenechat nikoho na pochybách, že chtějí postoupit do 2. kola poháru EHF a na výsledku se to nakonec projevilo, ale pojďme popořadě.
Od úvodních minut poslal trenér Jiří Zerzáň na hřiště osvědčenou sestavu s jedinou změnou, a tou byla absence Terezy Chmelařové, která měla v týdnu zdravotní problémy. Naše hráčky se velmi rychle ujaly vedení 2:0, ovšem vzápětí se několikrát velmi dobře ukázala hostující brankařka Maja Grudnik a Žalec nejenže začal stahovat, ale nakrátko šel dokonce do vedení (4:5). Na hřiště proto přišla Tereza Chmelařová, která se vzápětí začala rychle prosazovat. Za stavu 6:5 jsme získali v obraně míč, Tereza s míčem bleskově předriblovala hřiště a zvýšila na 7:5. Problém s překonáváním hostující brankařky ovšem vyřešen nebyl, Maja Grudnik nám totiž likvidovala nejen střely z různých pozic, ale dokonce i sedmičky. Nejprve ji chytla Heleně Štěrbové, poté i Tereze Chmelařové a do třetice projektil Štěrbové ze sedmy skončil na tyčce. Jak na hostující brankařku opět ukázala Chmelařová, která za stavu 12:7 vybojovala v obraně míč, bleskově předriblovala do útoku a bylo to 13:7. Za stavu 13:8 jsme měli možnost házet další sedmičku, ke které se tentokrát postavila Lenka Fleková, ovšem Grudnik opět čarovala. Fleková ovšem míč vzápětí opět vybojovala, přihrála na nabíhající Štěrbovou a její nekompromisní střela znamenala naše vedení 14:8. Za zmínku v 1. půli stojí ještě její koncovka. Nejlepší hráčka soupeřek v poli, Lina Krhlikar, zahrávala devítimetrový hod, který rozezvonil tyč Lenky Černé. Poločas tak skončil 16:9.
Během poločasové přestávky udělal náš trenér jednu změnu, když do branky poslal Darinu Zvoničovou. Darina se za projevenou důvěru odvděčila dobrým výkonem s rychlým zakládáním našich útoků. Nebylo tak divu, že po 37 minutách hry svítilo na tabuli skóre 21:11, což byl pro našeho kouče signál poslat na hřiště první ze svých čtyř hráček širšího kádru, které měl na lavičce. Stala se jí Denisa Velanová, která vzápětí ze sebe shodila nervozitu z evropského poháru a začala do brankoviště pronikat s takovou dravostí, kterou na jejím postu dříve ukazovala jen Zuzana Dorňáková. Po 45 minutách hry se na hřiště dostala i další základní hráčka našeho B-týmu, Kamila Kratochvílová. Ačkoliv jsme tak měli na hřišti hned dvě nezkušené hráčky, skóre zůstávalo na distančních deseti brankách. To, v jaké pohodě hrály naše hráčky ukázala 47. minuta. Jana Foksová unikla rychlým brejkem hostujícím hráčkám a vystřelila, Grudnik vyrazila před sebe, kde již čekaly dvě naše osamocené hráčky, Denisa Velanová a Angelina Viniatynská. Míče se zmocnila nejlepší hráčka celého utkání Viniatynská, která nechytatelně zvýšila na 27:16. Uplynula sotva minuta a na hřiště šla i nejmladší hráčka našeho výběru, teprve šestnáctiletý obrovský talent naší házené, Klára Jandásková, která se vzápětí málem dostala i mezi úspěšné střelkyně. V čase 52:20 dokončil náš trenér vyčištění lavičky od nejmladších hráček, když poslal na hřiště i rozehrávačku Kláru Lukášovou. Klára však bohužel neměla čas vyniknout, neboť byla brzy faulována. S velmi bolestivým nárazem do zad se tak musela vrátit opět na střídačku. Závěr utkání dohrály naše hráčky již v poklidu. Jedinou kaňkou utkání tak bylo to, že do si cestu do haly nenašlo více diváků.

Panenky nenechaly nikoho na pochybách, poletí do Moskvy!

13. září - Přesvědčivý výkon a jasné vítězství. Tak by se dal ve stručnosti shrnout dnešní zápas našich hráček proti slovinskému Žalci. Zatímco komentář budu zpracovávat po půlnoci, teď přináším statistiky utkání.

Britterm Veselí - Celeia Žalec 32:21 (16:9)

Sestava Veselí: Černá, Zvoničová D. - Kočí 3, Kratochvílová 1/1, Velanová 3, Lukášová, Foksová 3, Zvoničová G. 1, Štěrbová 3/1, Jandásková, Viniatynská 9/1, Chmelařová 5/1, Fleková 4/2.
Sestava Žalce: Grudnik, Novakovic - Debelak, Grčar 3, Strmšek 1, Lazarev, Lesnik, Potočnjak 1, Krajncan 1, Karba, Krhlikar 6, Petrinja 9/4.
Rozhodčí: Sylvie Borrotti a Odile Marcet (obě Francie).
Delegát: Jozef Korec (Slovensko).
Sedmičky: 10/6 - 5/4. Vyloučení: 5:6. Diváci: 250.
Sled branek: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4, 4:4, 4:5, 9:5, 9:6, 11:6, 11:7, 13:7, 13:8, 15:8, 15:9, 16:9, 16:10, 17:10, 17:11, 22:11, 22:13, 23:13, 23:14, 25:14, 25:16, 27:16, 27:17, 28:17, 28:18, 31:18, 31:19, 32:19.
Nejlepší hráčky: Viniatynská - Grudnik.

Poháry znamenají ránu do rozpočtu

9. září - Je účast v evropských pohárech posílením ekonomiky klubu? Tak s touhle otázkou se na mě obrátilo v minulých dnech hned několik lidí. Hledal jsem proto odpovědi a dnes můžu říci jasně: Ano, ale pouze v případě, že mluvíme o fotbale. V házené jde pro kluby o podnik ryze ztrátový, což bylo koneckonců dlouhé roky důvodem toho, že české kluby neměly v pohárové Evropě buď žádné či jen jednočlenné zastoupení. Letošní rok je proto skutečně přelomem, neboť tuzemská česká házená měla to štěstí, že se našlo dostatek sponzorů, kteří neváhali investovat své peníze, aby pomohli svému oblíbenému klubu. Podařilo se mi získat informace takříkajíc zpod pokličky, které naznačují kolik pouhé jedno utkání v pohárové Evropě vlastně stojí.

1. Jen za pouhou účast v Evropském poháru platí každý klub za každé kolo 370 EUR.
2. Každá/ý rozhodčí obdrží za řízení zápasu 100 EUR - dohromady tedy 200 EUR. (hradí domácí klub)
3. Delegát+rozhodčí mají nárok na diety, které činí 55 eur na každý den - dohromady 495 EUR. (hradí domácí klub)
4. Domácí klub je povinen zaplatit ubytování rozhodčích v hotelu, které včetně stravy činí cca 5000 Kč.
5. Domácí klub je povinen zaplatit ubytování delegáta a uhradit mu stravu - náklady cca 2500 Kč.
6. Ubytování hráček soupeřova týmu na hotelu s polopenzí - cca 11.000 Kč. (hradí domácí klub)
7. Zakoupení a zajištění letenek pro rozhodčí - cca 14000 Kč. (hradí domácí klub)
Suma sumárum jsou náklady na jedno domácí utkání přibližně 60 000 Kč.

Klub přitom příliš neušetří ani při zápase na soupeřově hřišti, kde náklady nese pochopitelně protivník. Klub si totiž musí zaplatit cestu a jen výprava autobusem do Žalce byla vykalkulována na přibližně 45 000 Kč. V případě, že se našim hráčkám navíc podaří postoupit do 2. kola, utkají se s týmem HC-53 Moskva, kde letenka z Brna na Šeremeťjovo letiště stojí jednu osobu u ČSA 4070 Kč, letenka zpět je za 4770 (nevím proč je o 700 dražší), taxy jsou 2681 Kč a servisní poplatek 490 Kč. Suma sumárum stojí zpáteční letenka pro jednu osobu 12 011 Kč.

Fotky ze Slovinska

8. září - Jelikož jsem měl možnost vyrazit do Slovinska společně s hráčkami, nenechal jsem pochopitelně zahálet svůj foťák a občas jsem pořídil nějaký ten záběr. Tentokrát jsou však fotky poněkud jiného rázu. Vzhledem k tomu, že jsem zápas natáčel na kameru, nemohl jsem samozřejmě s tím souběžně fotit. Fotky tak pocházejí z příjezdu, tréninků a taky mých pochůzek po Celje. Snažil jsem se přitom objektiv směřovat především na ty hráčky, které se mi nedaří často vyfotit na hřišti, a to buď z důvodu, že se na něj ještě příliš často nedostávají anebo proto, že nejsu sebevrah, abych si fotil takříkajíc z očí do očí jejich náskoky z křídla. Tak a teď už dost řečí, fotky najdete zde.

Cenné vítězství ve Slovinsku

8. září - Senzace! Naše hráčky zvládly ve Slovinsku svůj úvodní zápas 1. kola poháru EHF na jedničku, když po poločase 11:9 zvítězily nad domácím Žalcem 23:18. Do odvety v naší sportovní hale tak mají k dobru pět branek.
Téměř osm hodin trvala cesta našich hráček do slovinského Celje, kde byla naše výprava ubytována v hotelu Štorman. Na odpočinek ovšem nebyl čas. Krátce po příjezdu a ubytování na pokojích totiž čekal na naše panenky první trénink v hale Žalce, který byl vzdálen cca 11 km. Zajímavostí bylo, že Žalec odpovídá velikostí přibližně Veselí nad Moravou a Celje Uherskému Hradišti. Někde mezi nimi leží obec nazvaná Ostrožna Nova Vas...
Trénink si naše hráčky zopakovaly i v sobotu dopoledne a příliš je nerozhodila sni skutečnost, že náš soupeř měl, dle vlastních slov, přečtenou naši hru, díky DVD záznamu našeho utkání Veselí - Trenčín z domácího turnaje O štít města Veselí, kde přitom neměl svého pozorovatele...
Do utkání nastoupily naše hráčky v bílo-modré kombinaci s viditelnou chutí dokázat vybojovat na hřišti co nejlepší výsledek, a to se našim hráčkám dařilo hned od úvodu. Hned od počátku šly do vedení a až na jednu výjimku, kdy se domácímu celku, krátce po změně stran podařilo srovnat na 12:12, jej držely celý zápas. Domácí tým působil v úvodu značně nervózně a zpočátku se dokázal prosazovat jen díky proměňování sedmimetrových hodů, gól ze hry pak dal až v 17. minutě. Naše hráčky mezitím ovšem získaly jistotu a vycházejíc z velmi dobré obrany, zakládaly střídavě postupné protiútoky či úniky do brejku. S postupem času si navíc dovolovaly čím dál více i nádherných akcí, které lahodily oku diváka. Rozhodnutí padlo v poslední patnáctiminutovce, kdy si naše hráčky již dělaly na hřišti doslova co uznaly za vhodné a v poklidu dovedly utkání do vítězného konce.

Celeia Žalec - Britterm Veselí 18:23 (9:11)
Střelkyně Žalce: Krhlikar 6/1, Petrinja 6/4, Grčar 3, Strmšek 2, Potočnjak 1.
Sestava Veselí: Černá, Zvoničová D. - Kočí, Kratochvílová, Velanová, Lukášová, Foksová, Zvoničová G. 2, Štěrbová 7, Jandásková, Viniatynská 4, Chmelařová 6/5, Fleková 4.
Rozhodčí: Jordanka Lyubenova, Rositza Dimkova (obě Bulharsko). Delegátka: Toth-Harsanyi Borbala (Maďarsko) Sedmičky: 6/5 - 7/5. Vyloučení: 2:3. Diváci: 250. Nejlepší hráčky: Krhlikar - Štěrbová.

Společné fotky našich soupeřek v EHF

3. září - Jak jsem již včera psal, na naše hráčky čeká pořádná porce zápasů. Jestliže se v tuto dobu ještě nestihly vrátit z utkání z Bratislavy, již nyní musejí myslet na dalšího soupeře - slovinský Žalec, se kterým se utkají v poháru EHF. Tým našich soupeřek se o víkendu poměrně překvapivě objevil na velice slušně obsazeném turnaji v Hodoníne, kde Jara Kolísek pořídil několik společných fotek tohoto týmu. Najdete je, když kliknete zde.
Žalec odehrál turnaj s těmito výsledky: Žalec - Jelenia Gora 38:32, - Trenčín 31:33, - BNTU Minsk 22:25, - ŽRK Kikinda 24:30. Slovinky skončily na čtvrtém místě, když nejvíce branek zaznamenala Lina Krhlikar s 33 brankami! (byla vyhlášena nejlepší střelkyné celého turnaje). Dařilo se i Martině Strmšek, která dala 24 branek. Na turnaji v Hodoníně se představily všechny letní posily týmu, nicméně Žalec určitě nepřijel v nejsilnější sestavě. Nemohli jsme obdivovat umění hned několika klíčových hráček. Nepřijela Ana Curko (klíčová hráčka soupeře), Annemarie Grcar, Tanja Kocevar (předpokládaná brankářská jednička týmu), Maja Korun (obávaná střelkyně) a Sanja Potočnjak (ta se sice v zápise dočasně objevila, ale buď to byl omyl anebo jsem ji přehlédl...)

Další podrobnosti k soupeři

22. července - Ačkoliv oficiální stránky Evropské házenkářské federace uvádějí, že náš soupeř v poháru EHF nemá webové stránky, nedalo mi to, trochu jsem začmuchal a vida, stránky jsou na světě. Najdete je když kliknete zde.
Zároveň doplňuji další podrobnosti k dnešnímu losu. První zápas se má hrát 6./7. 9. na palubovce našeho soupeře. Odveta je na pořadu 13./14.9. 2008. Již nyní je přitom rozlosováno i 2. kolo poháru, které rozhodlo, že vítěz našeho duelu se utká s týmem HC-53 Moskva! A teď k soupeři: RK Celeia Zalec je 4. tým slovinské nejvyšší soutěže. Tamní ligu vyhrál Krim Mercator se 44 body, 2. byl ŽRK Celje s 37 body, 3. Mercator Ptuj s 33 body a Žalec měl 30 bodů. Soutěž hraje 12 družstev.
Po skončení sezóny postihlo tým doslova zemětřesení. Odešlo totiž hned 7 hráček mezi nimiž figuruje i jméno Niny Jeriček. Opačným směrem, tedy do klubu zamířilo 8 hráček, a to převážně ze špičkových klubů. Maja GRUDNIK a Živa LAZAREV z ŽRK Velenje, Martina STRMŠEK a Sanja POTOČNJAK z Mercatoru Ptuj, Katja KRAJNČAN a Jana NOVAKOVIČ z mistrovského RK Krim Mercator, Ana PETRINJA z Bera Bera (Španělsko) a Katja KARBA z ŽRK Millennium Radenci.

Panenky pojedou do Slovinska

22. července - Až do dnešní jedenácté hodiny, kdy začalo losování evropských pohárů, nám zůstalo utajeno jméno našeho soupeře v poháru EHF. Nyní už je rozhodnuto. Veselí se v úvodním kole utká s RK Celeia Zalec, tedy soupeřem, kterého si nikdo v anketě na našich stránkách nepřál!
Zalec je mezinárodně ostříleným týmem, který bude hrát evropské poháry již dvanáctou sezónu v řadě, přičemž největším úspěchem klubu je dosud postup mezi osm nejlepších týmů poháru EHF v sezóně 1997/1998. Několikrát byl tento celek i v osmifinále: 1996/1997 v Pohárů vítězů pohárů, 1998/1999 a 1999/2000 v poháru EHF. V loňském ročníku vypadl ve 3. kole EHF s maďarským Kiskunhalas po výsledcích 27:31 (14:12) a 27:36 (12:16) (bráno z pohledu Slovinek - pozn. red.).
O týmu zatím nemám příliš informací, neboť klub nemá oficiální webové stránky. Takže aspoň štěky, které jsem zjistil: Na utkání proti Maďarkám v EHF došlo 500 diváků. Branky střílely hlavně: nyní čtyřiadvacetiletá Nina Jericek (6 branek), osmnáctiletá Sanja Potocnjak (6) a pětadvacetiletá Romana Levanič (4). V maďarské odvetě se dařilo zejména: nyní dvacetileté Maji Korun (9 branek), Nině Jericek (6) a Romaně Levanič (5). Romana Levanič byla zároveň v obou duelech nejtrestanější hráčkou Slovinek. V každém zápase dostala shodně žlutou a dvakrát byla vyloučena.

V EHF bude největší "tlačenka"

10. července - Loni 139, letos 141 ženských týmů zasáhne do evropských pohárů. Jednoznačně nejvíce celků startuje v poháru EHF, kde hrají i naše hráčky, a to 47 (loni to bylo 39). V Challenge cupu (Slavia Praha a Jindřichův Hradec) nastoupí 34 týmů (39 loni), v Lize Mistryň 32 (32) a v PVP (Olomouc) 28 (29 loni). Jen pro zajímavost: v kategorii mužů je také nejvíce celků v EHF, a to 43.

Panenky znají možné soupeře v EHF, mohou narazit i na Šaľu!

10. července - Evropská házenkářská federace zveřejnila nasazení jednotlivých celků do pohárových soutěží. Nás pochopitelně zajímá nejvíce pohár EHF, ve kterém budou hrát i naše hráčky.
Panenky jsou společně s 21 dalšími celky nalosovány do 1. kola, ve kterém se týmy utkají systémem play-off na dva zápasy (jeden doma a jeden venku). Postup do 2. kola, ve kterém se představí dalších 25 nasazených celků a 4 vyřazené týmy z předkola Ligy mistryň, si zajistí 11 vítězných celků. Hracími termíny 1. kola jsou 6./7. 9. 2008 a 13./14. 9. 2008.
Naše hráčky svého soupeře zatím neznají, potenciální soupeře ovšem již všechny a nechybí mezi nimi ani zvučná jména!!!

Soupeřem Veselí bude jeden z těchto 11 týmů:
Femina Vise (Belgie), ZRK Banja Luka (Bosna a Hercegovina), SHC Gorodnichanka Grodno (Bělorusko), Handball Scaligera Vigasio (Itálie), HK Kosovo (Kosovo), HBC Bascharage (Lucembursko), Huyser E en O (Holandsko), RK Celenia Zalec (Slovinsko), HK Slovan Duslo Šaľa (Slovensko), Skövde HF (Švédsko) a Üsküdar B.S.K. (Turecko).

Fantazie! V evropských pohárech čtyři české týmy

11. června - Tak to je vážně mazec! Ačkoliv reprezentantky na mistrovství Evropy v Makedonii nepostoupily, tuzemská ženská házená se rozhodně nezmítá v žádné krizi, naopak! Ještě nikdy v historii Interligy neprojevily zájem o účast v evropských pohárech všechny celky, které mohly, tedy až do letoška.
Mistrovská Olomouc, která jediná měla možnost volby, si vybrala méně známější pohár PVP, naše panenky budou startovat ve druhé nejvýznamnější soutěži (první je Liga Mistryň, kde zatím žádný český celek nemůže startovat) v EHF a dvojice klubů Slavia Praha a Jindřichův Hradec ohlásila svůj zájem startovat v poháru Challenge cup!
Vzhledem k tomu, že i Slovensko vysílá do Evropy čtveřici týmů: Bratislava (Liga Mistryň), Šaľa (EHF), Michalovce (PVP) a Banská Bystrica (Challenge cup), bude z 12 celků WHIL hrát 8 v evropských pohárech! S určitostí se tak dá předpovídat, že termínový kalendář Interligy bude poznamenám četnými předehrávkami či dohrávkami.


Liga Mistryň: Bratislava
EHF: Veselí nad Moravou, Šaľa
PVP: Olomouc, Michalovce
Challenge cup: Slavia Praha, Jindřichův Hradec, Banská Bystrica


Potvrzeno, Veselí míří do pohárové Evropy!

3. června - Naše hráčky budou, stejně jako loni, startovat v evropské pohárové soutěži. Po loňsku, kdy hrály v poháru Challenge cup s bilancí 1 výhra a 2 prohry, budou tentokrát naše panenky v osudí druhého nejvýznamějšího poháru EHF! Mistrovská Olomouc si mohla vybírat mezi dvojicí pohárů: EHF a Pohárem vítězů, přičemž zvolila druhou možnost. Český mistr dosud nemá právo startovat v nejprestižnější Lize mistryň kvůli nízkému koeficientu českých týmů, které v uplynulých letech v pohárové Evropě, z ekonomických důvodů, nestartovaly. Musím se přiznat, že jsem ještě neviděl nový žebříček mezinárodní házenkářské federace, a tak nevím, na které příčce se česká ženská klubová házená nyní nachází a kolik tuzemských týmů může vlastně startovat. Určitě může Slavia, s Jindřichovým Hradcem si ovšem již nejsu tak zcela jist. Jisté je jen to, že se český koeficient díky 11 bodům Olomouce, 4 bodům Slavie a 2 bodům Veselí výrazně zvýšil.Autor stránky
Mgr. Hynek Zdeněk
Kontakt: veselsko@ddk.cz